Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Ortodoks dünyası Paskalya’yı kutladı

1 Mayıs 2016 Pazar - Okunma : 2674

Ortodoks âleminin Büyük Bayramı olan Paskalya Bayramı’nı İstanbul’da yaşayan Hristiyanlar kutladılar. Paskalya Bayramı münasebetiyle Süryani Ortodoks Patrikhanesi’nin verdiği resmikabul merasimine Dr. Akkan Suver de katıldı. Dr. Suver Süryani vatandaşlarımızın Bayramlarını Patrik Vekili Yusuf Çetin nezdinde tebrik etti.

Marmara Grubu Vakfı Azerbaycan’ın İstanbul Başkonsolosu Mesin Hacıyev’i ziyaret etti

29 Nisan 2016 Cuma - Okunma : 3587

Marmara Grubu Vakfı İstanbul’a yeni atanan Azerbaycan Başkonsolosu Mesin Hacıyev’e makamında “hoş geldiniz” ziyaretinde bulundu. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Şamil Ayrım, Cengiz Güldamlası, Yüksek Çengel, Müjgan Suver ve Ercüment Güvercin’den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Başkonsolos Mesin Hacıyev’e görevinde başarılar diledi.

ONİKİNCİ KOBİ ZİRVESİ’NDE DR. SUVER BİRİNCİ AÇILIŞ OTURUMUNU YÖNETTİ

27 Nisan 2016 Çarşamba - Okunma : 2673

TOSYÖV tarafından bu yıl onikincisi düzenlenen KOBİ ZİRVESİ’nin birinci oturumunu yöneten Dr. Suver: “gelişmiş bir toplum yaratabilmenin en önemli şarttı ekonomik alanda kalkınmayı sağlayacak olan üretimin varlığıdır” dedi. Dr. Suver yönettiği “ GİRİŞİMCİ DOSTU DÜZENLEYİCİ ÇERÇEVENİN GELİŞTİRİLMESİ” konu başlıklı oturumda Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli, Türk Telekom Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar, KAGİDER Başkanı Sanem Oktar ve TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu söz aldılar. Oturum sonrası TOSYÖV Başkanı Yalçın Sönmez konuşmacılara ve oturum Başkanına ayrı ayrı bir anı plaketi sundu.

MARMARA GRUBU VAKFININ AVRASYA EKONOMİ ZİRVELERİNİN ONDOKUZUNCUSU BAŞARIYLA TAMAMLANDI

6 Nisan 2016 Perşembe - Okunma : 3677

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Türkiye Devleti 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcıları Tuğrul Türkeş, Mehmet Şimşek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Valisi Vasip Şahin'le katıldı. Makedonya’nın, Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’la; Bosna Hersek’in, Cumhurbaşkanı Mladen Ivanic ve Federasyon Cumhurbaşkanı Marinko Cavara’yla ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yla temsil edildiği 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne dört önceki Başbakan da hazır bulundu. Polonya Başbakanı Grzegorz Kolodko, Romanya Başbakanı Victor Ponta, Slovenya Başbakanı Alenka Bratusek, Ürdün Başbakanı Tahir El Masri ile beraber, önceki Cumhurbaşkanları Arnavutluk’tan Bamir Topi, Moldova’dan Petru Lucinschi, Moğolistan’dan Natsagiin Bagabandi, Romanya’dan Emil Constantinescu, Hırvatistan’dan Stjepan Mesic, Ivo Josipovic, Letonya’dan Valdis Zatlers de 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ndeydi. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi Diyalogla İpekyolu Ekonomi, Enerji ve İklim Değişikliği Oturumu

6 Nisan 2016 Perşembe - Okunma : 3297

“Ya bir yol buyacaksın, ya bir yol açacaksın” adıyla başlayan Diyalogla İpekyolu ekonomi, enerji ve iklim değişikliği oturumunun açılışında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Avrasya’nın bir kavram olduğunu belirterek bu önemli bölgede enerji, ekonomi ve ulaşımın işin özünü oluşturduğunu vurguladı. Aynı oturumda Azerbaycan Milli Meclis Başkan Yardımcısı Valeh Aleskerov ile Azerbaycan İletişim ve Yüksek Teknolojiler Bakan Yardımcısı Elmir Velizade’de söz aldılar. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekleyen “DEĞİŞİMİN ÖNDERLERİ” İSTANBUL’DA BULUŞTU

6 Nisan 2016 Perşembe - Okunma : 4485

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi kapsamında İstanbul WOW Otel'de 6 Nisan 2016 Çarşamba günü "Değişimin Önderleri - Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum" toplantısı Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in moderatörlüğünde başarıyla gerçekleştirildi. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

19. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ ZORUNLU GÖÇ MÜLTECİ SORUNU VE TERÖRİZM OTURUMU

7 Nisan 2016 Perşembe - Okunma : 3675

Zorunlu Göç, Mülteci Sorunu ve Terörizm oturumunda siyaset, akademi dünyasının yanı sıra din önderleri de söz aldılar. Azerbaycan ve Kafkasya Şeyhülislamı Allahşükür Paşazade’nin açtığı oturum Ekümenik Patrik Bartholomeos’un konuşmasıyla devam etti. Bakanların, senatörlerin de söz aldığı bu oturumda dinlerin barışması üzerinde duruldu. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

19. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİNDE CUMHURBAŞKANLARI KONUŞTULAR

7 Nisan 2016 Perşembe - Okunma : 3055

Cumhurbaşkanları oturumunda “soğuk savaşa özlem mi?” konusu gündeme getirildi. Dr. Akkan Suver dünya’da ve özellikle de bölgemizde cereyan eden savaşı sona erdirecek olan güç BM’dir dedi. Devlet adamlarının barış için soğuk savaşa özlem yerine sıcak barışı savunmalarını temenni eden Dr. Suver Marmara Grubu Vakfı olarak, aktüel ve önceki dönem cumhurbaşkanlarının ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını da belirtti. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

PAŞABAHÇE EMSALSİZ BİR GÜZELLİK SERGİLEDİ

7 Nisan 2016 Perşembe - Okunma : 2932

Camın berraklığını, geçmişin ihtişamı ile birleştiren Paşabahçe dünün tarzını günümüzün modernitesiyle doğal bir ortamda oluşturan Sergisiyle 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Türk Cam Tasarım Sanatıyla yüzümüzü ağarttı. Türk Sanatının eşsiz güzelliklerini yalın ve naif desenlerle, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde sergileyen Paşabahçe müstesna tasarımlarıyla misafirleri adeta büyüledi. Uzun ve titiz bir çalışma ile ortaya konan cam eserlerden oluşan koleksiyon Zirve’ye büyük değer kattı. Marmara Grubu Vakfı Paşabahçe Ailesine ve el emeği, göz nuru eserleri gerçekleştiren sanatçılarımıza minnettardır.( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Avrasya Ekonomi Zirveleri Koşusu’nu MY BILLIONAIRE kazandı

7 Nisan 2016 Perşembe - Okunma : 2863

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin Türkiye Jokey Kulübü tarafından bu yıl 8. kez düzenlenen Avrasya Ekonomi Zirveleri Koşusunu Tuğrul Mutlu'nun MYBILLIONAIRE (Victory Gallop - Vaselina / Giant's Causeway) isimli tayı, jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazanmayı başardı. Kazanan MY BILLIONAIRE için koşunun bitiriş derecesi 1.30.78 olurken, koşuda farklar ise 3 Boy - 3 Boy - Uzak şeklinde oluştu. Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Tuğrul Mutlu'ya kupasını, Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Mladen Ivanic ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı birlikte verdi. Törene, TJK Muhasip Üyesi ve Genel Sekreter Vekili H. Turgut Alakuş, Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Atığ, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın eşi Meral Akıncı ve Marmara Grubu Vakfı’dan Şamil Ayrım ile davetliler de katıldı. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)