Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Bold Ravdan Marmara Vakfı’nı ziyaret etti

7 Kasım 2019 Perşembe - Okunma : 1582

Moğolistan Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi sunumu yaptı. Moğolistan Ankara Büyükelçisi Bold Ravdan 8-9 Nisan 2020 günleri gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Moğolistan’ın yüksek seviyede katılacağını bildirdi.

Büyükelçi ziyaretleri devam ediyor

6 Kasım 2019 Çarşamba - Okunma : 1687

Marmara Grubu Vakfı’nın 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım çalışmaları devam ediyor. Ankara’da Büyükelçiler nezdinde gerçekleştirilen tanıtım ve bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde, Marmara Grubu Vakfı’nın Genel Başkan Dr. Akkan Suver, İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Şamil Ayrım ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel’den oluşan heyeti Letonya Büyükelçisi Pēteris Elferts, Yeni Zelanda Büyükelçisi Wendy Jane Hinto, Slovakya Büyükelçisi Anna Turenıcova, Lübnan Büyükelçisi Ghassan Moallem, Litvanya Büyükelçisi Audrius Brūzga, Filistin Faed K. A. Mustafa, Sırbistan Büyükelçisi Zoran Markovic ve Avusturya Büyükelçisi Dr. Johannes Wımmer ayrı ayrı makamlarında ziyaret etti. Ziyaretler çerçevesinde Dr. Suver ve arkadaşları Marmara Grubu Vakfı’nın etkinlikleri konusunda da Büyükelçileri bilgilendirdiler. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Kuzey Makedonya Önceki Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov İstanbul’daydı.

5 Kasım 2019 Salı - Okunma : 1814

Kuzey Makedonya Önceki Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov İstanbul’a gelerek oğlu Ivan Ivanov'un Doktor diploması almasının merasimine katıldı. Gjorge Ivanov ve Eşi Maya Ivanova'nın bu mutlu gününe, Kuzey Makedonya İstanbul Önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz ile Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Eşi Müjgan Suver de davetliydi. İstanbul Hamdi Restorant'ta düzenlenen Aile Yemeği geç saatlere kadar müstesna bir kutlamayla devam etti.

Alişer Batirov’u ziyaret

5 Kasım 2019 Salı - Okunma : 1453

İstanbul’a yeni atanan Özbekistan Başkonsolosu Alişer Batirov’u Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver makamında ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarını hakkında bilgi sunduktan sonra gelecek yıl gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Özbekistan’ın katılımının önemini de vurguladı ve resmi davet mektubunu takdim etti.

Mirko Sarovic, Dr. Akkan Suver’i kabul etti

5 Kasım 2019 Salı - Okunma : 1545

Uluslararası bir etkinliğe katılmak üzere İstanbul’da bulunan Bosna Hersek Başbakan Yardımcısı ve Dış Ticaret ve Ekonomik İlişkiler Bakanı Mirko Sarovic, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver’i kabul etti. Kabulde Dr. Akkan Suver, Başbakan Yardımcısı Mirko Sarovic’i 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti ve resmi davet mektubunu sundu.

Tüyap Kitap Fuarında Azerbaycan da yer aldı

3 Kasım 2019 Pazar - Okunma : 869

38. TÜYAP Kitap Fuarı açıldı. Yüzlerce yayın kuruluşunun katıldığı ve on binlerce kitapseverin biraraya geldiği Kitap Fuarı'nda bu yıl Azerbaycan Kültür Bakanlığı büyük bir standla yer aldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in bu yılı Nesimi Yılı ilan etmesine büyük önem veren Azerbaycan Kültür Bakanlığı, standında Nesimi'nin eserlerinin yanı sıra Azerbaycan klasiklerinin ve çağdaşlarının eserleri de sergilendi. Azerbaycan'ın çağdaş yazar ve şairlerinden Sona Veliyeva'nın kitaplarının da yer aldığı stantta, son kitabı "Yurt Sevdası"nın da tanıtımı yapıldı. Azerbaycan'ın İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev'in de katıldığı Açılış Merasimi'nde Azerbaycan Kültür Bakanlığı Temsilcilerinin yanı sıra kalabalık bir kitapsever grubu hazır bulundu. Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver'in de yer aldığı Açılış Merasimi'nde Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver ayrı ayrı söz alarak günün önemini belirten birer konuşma yaptılar. Dr. Akkan Suver yaptığı konuşmasında; Nesimi Yılı'nın önemini vurguladı ve Sona Veliyeva'nın yazarlığını, şairliğini ve Hüseyin Cavid'e olan yüksek saygısını anlattı. Konuşmasının sonunda Sona Veliyeva’nın son kitabından şiirler de okudu. Müjgan Suver de konuşmasında Sona Veliyeva'nın yazarlığında, şairliğinde kadına verdiği yüksek değeri gündeme getirdi. Onun kadının varlığına verdiği önemi şiirlerinden örnekler okuyarak anlatan Müjgan Suver'den sonra Kültür Bakanlığı yetkilileri de söz aldılar. Merasime kitapsever büyük bir kalabalığın iştirak ettiği gözlemlendi.

Kosova Başbakan Yardımcısı Dr. Enver Xoxhaj ve Kosova Kamu Bakanı Mahir Yağcılar Marmara Grubu Vakfı’ndaydı.

31 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1531

Kosova Başbakan Yardımcısı Dr. Enver Xoxhaj ve Kosova Kamu Bakanı Mahir Yağcılar beraberinde Kosova İstanbul Başkonsolosu Saranda Osmani’yle birlikte Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret ettiler. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Dr. Enver Xoxhaj ve Mahir Yağcılar’ı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti ve Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundu.

Milan Rocen İstanbul’daydı

30 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1943

Montenegro (Karadağ) Dışişleri eski Bakanı Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Başdanışmanı Milan Rocen İstanbul’da tertiplenecek VI. İstanbul Arabuluculuk Konferansı’na katılacak. Toplantı öncesi Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı ve Karadağ İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver'i Eşi ile birlikte ziyaret etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı’ndan Nezihe Timur, Necdet Timur, Nigar Sargan ve Müjgan Suver de hazır bulundular.

Cumhuriyetimiz 96 Yaşında

29 Ekim 2019 Pazartesi - Okunma : 1337

Büyük Atatürk'ün en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti 96. Şeref Yaşını Türkiye'de, Yurt dışı temsilciliklerinde ve KKTC'de tertiplenen törenlerle idrak etti. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde İstanbul Valisinin verdiği Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına katılan Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ve Engin Köklüçınar Vali Ali Yerlikaya'yı tebrik ettiler.

Perisa Kastratovic Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti

28 Ekim 2019 Pazartesi - Okunma : 2373

Karadağ (Montenegro) Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratovic beraberinde Büyükelçilik Müsteşarı Anda Alivodic ve Karadağ (Montenegro) İstanbul Diasporasından bir heyetle Dr. Akkan Suver’i makamında ziyaret etti. Ziyarette, Dr. Akkan Suver Büyükeçi Perisa Kastratovic’e yazdığı Montonegro kitabını hediye etti.