Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Valeh Aleskerov TİM ve İstanbul Sanayi Odasındaydı.

2 Eylül 2021 Perşembe - Okunma : 1229

Azerbaycan Alat Serbest Ekonomi Bölgesi Başkanı Valeh Aleskerov İstanbul' da Türk İşinsanları'na ALAT Serbest Ekonomik Bölgesi'ni tanıttı. İstanbul Sanayi Odası'nda bir sunum yapan Valeh Aleskerov Azerbaycan Serbest Bölgesi ile geniş bilgi verdi. TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Başkanı İsmail Gülle'yi de ziyaret eden Valeh Aleskerov burada da gerçekleştirdiği sunumla Azerbaycan'da Serbest Bölge’de var olan fırsatları ve imkânları anlattı. Valeh Aleskerov 'un ziyaretlerine Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Turan Sarıgülle, Sevil Kulak ve Hasan Yediyıldız eşlik etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümündeyiz

26 Ağustos 2021 Perşembe - Okunma : 1128

Türkiye’nin istiklalinin ve Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Meydan Muharebesi Zaferi’nin 99’uncu yılındayız. Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’nın yüksek önderliğinde gerçekleşen ve Türk’ün yeniden varoluşunun temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun. Bu vesileyle Büyük Atatürk’ü ve Silah Arkadaşlarını rahmet ve saygıyla anıyoruz.

25. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ

17 Ağustos 2021 Cumartesi - Okunma : 10998

25.Avrasya Ekonomi Zirvesi 7,8,9 Haziran 2022 günleri Istanbul'da WOW Otelinde büyük bir başarıyla tamamlandı. 43 ülkenin katılımıyla gerçekleşen ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajlarıyla açılan Zirvesi'de sunulan tebliğlere yapılan konuşmalara 25.Avrasya Ekonomi Zirvesi Kitabı'nı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Büyükelçi Erkan Özorala Marmara Grubu Vakfı Tebrik Yemeği Verdi

15 Ağustos 2021 Pazar - Okunma : 1262

Türkiye'nin Azerbaycan Büyükelçiliği görevini başarıyla nihayete erdiren Büyükelçi Erkan Özoral onuruna Marmara Grubu Vakfı bir Yemek verdi. Üstlendiği görevler esnasında gerek bulunduğu ülkelerle, gerekse de Marmara Grubu Vakfı ile olan ilişkilerinde gösterdiği yüksek başarıdan dolayı tertiplenen Teşekkür Yemeği'nde Marmara Grubu Vakfı Büyükelçi Erkan Özoral'a bir Şükran Belgesi sundu. Belgeyi Vakıf adına Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Nermine Mustafayeva'nın sunduğu Yemeğe Türkiye Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım da katıldı. Büyükelçi Erkan Özoral, Baku Büyükelçiliği görevinden ayrıldıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Protokol Genel Müdürlüğü görevine atanmış bulunmaktadır.

Bangladeş Ulusal Yas Günü

13 Ağustos 2021 Cuma - Okunma : 525

Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Dr. Münir İslam tarafından, şehit edilen Kurucu Cumhurbaşkanı Mucibur Rahman anısına Bangladeş'in Ulusal Yas günü vesilesi ile İstanbul Başkonsolosluk Binasında bir toplantı tertipledi. Toplantıda şehit edilen Bangladeş'in Kurucu Cumhurbaşkanı Mucibur Rahman anıldı. Bangladeş'in tarihi ve iki ülke ilişkilerine dair tarihi sohbetlerin de yapıldığı Yas Günü toplantısına Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen Durmuş Çelen katıldı.

Öznur Özdemir vefat etti

13 Ağustos 2021 Cuma - Okunma : 1076

Devlet eski Bakanı ve Marmara Grubu Vakfı Gönüldaşlarından Ali Talip Özdemir’in eşi Öznur Özdemir’i kaybettik. Şakirin Camiinde kılınan cenaze namazına Bin Ali Yıldırım, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şamil Ayrım, Dr. Akkan Suver, Av Serhat Tabanca’nın da aralarında bulunduğu kalabalık bir cemaat katıldı.

Çin’den Dr. Akkan Suver’e 100. Yıl Hediyesi

13 Ağustos 2021 Cuma - Okunma : 1155

Çin Halk Cumhuriyeti, Çin Komünist Partisi’nin yüzüncü Kuruluş Yıldönümü ve Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti’nin diplomatik ilişkilerinin ellinci yılı münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver’e bir hatıra armağanı sundu. Çin Komünist Partisi tarafından Dünya Siyasi Partiler Zirvesi’nin hatıra armağanı olan “Kırmızı Yaldızlı Dolmakalem”, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei tarafından Dr. Akkan Suver’e iletildi.

Ferdi Güveliyi kaybettik

10 Ağustos 2021 Salı - Okunma : 1150

Marmara Grubu Vakfı Gönüllülerinden Ferdi Güveli'yi kaybettik. Gönüllü olarak Marmara Grubu Vakfı'nın çalışma ve etkinliklerinde görev alan arkadaşlarımızdan Ferdi Güveli'yi genç yaşta ebediyete göndermenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Gönüldaşlarımızın haklı acılarını paylaşıyor ve Kıymetli arkadaşımıza Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyoruz.

Türkiye ile Çin ilişkilerinin 50.yılı konferansında Dr. Suver konuştu

5 Ağustos 2021 Perşembe - Okunma : 1063

Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki diplomatik ilişkilerin 50.yıl dönümü münasebetiyle tertiplenen uluslararası konferansta Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver bir konuşma yaparak, ilişkilerimizin tarihi serüvenini anlattı. Uydu üzerinden gerçekleşen konferans CPACCF tarafından tertiplendi. Dr. Suver'in konuşma metnini aşağıda bulacaksınız :

Ersin Tatar İstanbul’da KKTC Resepsiyonu’na Katıldı

4 Ağustos 2021 Çarşamba - Okunma : 1001

Kıbrıs Türk Kültür Derneği İstanbul Şubesi, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nın 47’nci yıldönümü münasebetiyle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu himayesinde bir resepsiyon düzenledi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın onurlandırdığı resepsiyon’da Marmara Grubu Vakfı’ndan Genel Başkan Dr. Akkan Suver, Sevinç Köklüçınar, Engin Köklüçınar ve Av. Serhat Tabanca hazır bulundu.